Masażer na cellulit możne znacznie usprawnić walkę z pomarańczową skórką. Wybór akcesoriów do masażu jest szeroki i z pewnością każda kobieta znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. W artykule przedstawimy najpopularniejsze masażery na cellulit oraz omówimy, jak działają i jakie są ich zalety i wady.
Masaż na cellulit – prawdziwy pogromca!
Dlaczego w ogóle warto robić masaż na cellulit? Ponieważ w ten sposób możemy uruchomić kaskadę procesów, które skutkują zmniejszeniem pomarańczowej skórki. Poprzez zastosowanie odpowiedniego nacisku jesteśmy w stanie pobudzić nie tylko naszą skórę, ale również znajdujące się pod nią tkanki. Powodujemy ich rozgrzanie i poprawiamy ukrwienie. Dzięki temu metabolizm przyśpiesza. Następuje poprawa drenażu żylnego i limfatycznego, do wszystkich komórek dociera więcej substancji odżywczych i tlenu, a toksyny i zbędne metabolity usuwane są szybciej.
Jeśli masaże na cellulit wykonywane są regularnie, nierówności ulegają wygładzeniu, a skóra staje się bardziej sprężysta. To naprawdę świetny sposób na pozbycie się niechcianych, wprawiających w kompleksy fałdek i grudek!
Dlaczego warto kupić masażer do cellulitu?
Oczywiście, ujędrniający masaż możemy wykonać samymi dłońmi, nieuzbrojonymi w żadne przyrządy. Jeśli jednak zdecydujemy się na masażer do cellulitu, odniesiemy więcej korzyści z zabiegu. Jego wykonanie będzie też łatwiejsze, gdyż odciążymy nasze dłonie. W zależności od tego, jaki masażer na cellulit wybierzemy, możemy zadziałać na skórę różnymi wypustkami, podciśnieniem czy ultradźwiękami. Dzięki temu jej stymulacja będzie głębsza i intensywniejsza, co sprawi, że cellulit zniknie szybciej.
Zobacz jak wygląda cellulit
Masażer na cellulit – który wybrać?
Na rynku oferowane są różnego rodzaju masażery na cellulit i przez to możemy mieć dylemat, który z nich będzie najodpowiedniejszy dla nas. Poniższe informacje być może pomogą nam znaleźć ideał.
A do wyboru mamy:
- tradycyjny, manualny masażer na cellulit. Tego typu masażery sprawdzą się najbardziej u kobiet, które nie mają dużego cellulitu. Są też zdecydowanie najekonomiczniejszą opcją – ich koszt to od kilku do maksymalnie 20 złotych. Może to być wykonany z plastiku lub drewna roller na cellulit lub szczotka z drewnianymi lub silikonowymi wypustkami. Masaż tym urządzeniem usprawni przepływ krwi oraz umożliwi rozprowadzenie limfy, a w efekcie wspomoże oczyszczenie organizmu z toksyn i zapobiegnie obrzękom. Sprawi również, że substancje aktywne zaaplikowanych na skórę kosmetyków antycellulitowych lepiej wnikną w głąb tkanek.
- bańki chińskie. To również jeden z tańszych sposobów na domową walkę z cellulitem. Masaż bańką chińską opiera się na zasadach tradycyjnej medycyny chińskiej. Polega na zasysaniu skóry oraz tkanek podskórnych, dzięki czemu zostaje poprawione mikrokrążenie i pobudzony drenaż limfatyczny. Ponadto taki masaż wspiera usuwanie toksyn. Skutkiem jego regularnego stosowania jest wygładzona i ujędrniona skóra oraz znacznie mniej widoczny cellulit. Mimo że masaż bańkami chińskimi jest bardzo skuteczny, nie powinien być wykonywany przez kobiety mające problemy z żylakami i pajączkami.
- próżniowe masażery na cellulit (dermomasażery). Są jednymi z najbardziej skutecznych, ponieważ łączą moc masażu próżniowego i mechanicznego. Ich działanie polega na zasysaniu wyznaczonego obszaru skóry i wytworzeniu podciśnienia, które oddziałuje na głębsze tkanki. Minusem jest to, że masaż może być trochę bolesny, ponadto może prowadzić do pękania naczynek krwionośnych. Cena takiego masażera to od 150 do 200 złotych.
- masażer elektryczny na cellulit. Elektryczne masażery są doskonałym rozwiązaniem dla kobiet nie lubiących używać siły podczas masażu. Użycie tego typu urządzenia jest niezwykle proste – wystarczy je włączyć i trzymać w bliskim kontakcie ze skórą. Masażer elektryczny zwykle posiada różne końcówki, które można dopasować do potrzeb. Różnica w sprężystości skóry widoczna jest już po kilku dniach. Cena urządzenia waha się w granicach 200-300 złotych.
- ultradźwiękowy masażer do cellulitu. Zaawansowany technologicznie sprzęt, emitujący fale ultradźwiękowe. Ultradźwięki pobudzają metabolizm, usprawniają mikrokrążenie i rozbijają złogi cellulitu. Do tego ujędrniają oraz liftingują zwiotczałą skórę. Potęgują też działanie zastosowanych na skórę kosmetyków. Zakup tego typu masażera wiąże się z kosztami około kilkuset złotych, ale – według opinii – naprawdę warto.
Masażer na cellulit – wzmocnij jego działanie!
Efekty stosowania masażera na cellulit będą na pewno większe, gdy wspomożemy jakoś jego działanie. Przede wszystkim każdy masaż powinniśmy poprzedzić naniesieniem na skórę specjalnego preparatu antycellulitowego. W zależności od preferencji, można stosować balsam, krem czy olejek, które ułatwią poślizg, a także spotęgują skuteczność zabiegu. Warto zadbać o to, aby w kosmetyku znajdowały się pomocne substancje aktywne naturalnego pochodzenia.
Przykłady kremów z dobrymi składami znajdziesz poniżej.
- Vialise – redukuje cellulit, docierając do jego przyczyn. Ekstrakty z ruszczyka kolczastego i bluszczu usprawniają mikrokrążenie. Kofeina nasila spalanie tkanki tłuszczowej. Wyciągi z alg detoksykują i nawilżają.
- Vialise Lifting Effects – również zwalcza cellulit od podstaw. Ekstrakt z guarany i kofeina rozbijają tkankę tłuszczową. Ekstrakt z kasztanowca poprawia przepływ krwi i limfy oraz wspiera usuwanie toksyn. Dipalmitynian hydroksyproliny hamuje rozpad włókien kolagenowych i elastynowych, dodając skórze elastyczności.
- Sinial – dzięki kompleksowemu działaniu, z powodzeniem zmniejsza cellulit. Ekstrakt z bylicy bożego drzewka stymuluje lipolizę. Kofeina reguluje mikrocyrkulację i eliminuje toksyny. Kwas askorbinowy ujędrnia i zagęszcza skórę, jak również opóźnia jej starzenie.
- Onshea – krem na każdy rodzaj cellulitu. Ekstrakty z arniki i miłorzębu japońskiego uszczelniają naczynia krwionośne i niwelują obrzęki. Ekstrakt z zielonej herbaty działa lipolitycznie i detoksykująco. Olej z orzechów laskowych świetnie nawilża skórę.
- Nolicell – w starciu z tym kremem cellulit nie ma żadnych szans. Ekstrakt z zielonej kawy silnie ujędrnia skórę, jednocześnie poprawia mikrokrążenie i intensywnie nawilża. Olej z alg fucus efektywnie spala tkankę tłuszczową. Ekstrakt z miłorzębu japońskiego ma właściwości oczyszczające, usprawniające krążenie krwi i hamujące odkładanie tłuszczu w komórkach.
Masażer na cellulit może stanowić uzupełnienie innych działań antycellulitowych, takich jak dieta i suplementacja, regularne ćwiczenia, profesjonalne kosmetyki, peelingi i inne zabiegi.
Podsumowanie
W walce z pomarańczową skórką coraz więcej kobiet sięga po masażer – cellulit faktycznie może być dzięki temu usuwany szybciej i skuteczniej. Kluczem do sukcesu jest systematyczność. Regularne używanie dowolnego masażera wpłynie korzystnie na wygląd skóry i pomoże zmniejszyć cellulit. Efekty będą jeszcze bardziej satysfakcjonujące, jeśli połączymy masaż z dobrej jakości kosmetykami antycellulitowymi. Pamiętajmy jednak, że bez odpowiedniej diety i ćwiczeń żadne zabiegi, sprzęt czy kremy nie przyniosą oczekiwanych skutków, zwłaszcza w przypadku zaawansowanego i latami zaniedbywanego cellulitu.
Bibliografia
1. Ewelina Kurpiewska, Ewelina Sadzińska, Agata Wedman, Skuteczność masażu w redukcji cellulitu, 2016
2. V. Bayrakci Tunay i inni, Effects of mechanical massage, manual lymphatic drainage and connective tissue manipulation techniques on fat mass in women with cellulite, Journal of the European Academy of Dermatology and Venereology: JEADV, 2010
3. Katarzyna Pelc, Sylwia Smaga, Karolina Zielińska, Ocena skuteczności antycellulitowego masażu bańką chińską,
4. Ashley Black, Mit cellulitu: to nie tłuszcz, to powięzi : skuteczna eliminacja powszechnego problemu. Podręcznik akademicki, 2018
5. Fiałkowska I., Kulis A., Chitryniewicz J., Ocena wpływu serii 10 zabiegów terapii próżniowej na redukcję cellulitu i modelowanie sylwetki ciała, 2014