Obwisły biust to problem, który dotyczy nie tylko kobiet dojrzałych, ale również młodszych. Utrata elastyczności i jędrności biustu w młodszym wieku wiąże się z wieloma kompleksami i obniżeniem poczucia wartości. Tymczasem na skórę biustu wpływa wiele czynników. Część z nich można skutecznie wyeliminować z naszego życia, na pozostałe nie mamy wpływu. Jak zatem obwisły biust powstaje? Na które czynniki należy zwrócić uwagę?
Obwisły biust kojarzy nam się przede wszystkim z paniami, które są w starszym wieku i ich piersi poddały się prawom grawitacji. Nie zawsze wiek jest decydującym czynnikiem. Zjawisko obwisłego biustu jest znacznie bardziej skomplikowane, a coraz częściej dotyczy też młodszych kobiet.
Sprawdź jak skutecznie ujędrnić biust
Oto najpopularniejsze jego przyczyny:
Obwisły biust może stać się dużym problemem niezależnie od wieku kobiety. Oprócz czynników genetycznych to przede wszystkim osobiste zaniedbania sprzyjają utracie jędrności biustu. Aby zapewnić sobie dobry wygląd biustu, należy zatem odpowiednio o niego dbać. W jaki sposób? Przede wszystkim unikając czynników, które nasilają wiotczenie skóry. Po drugie należy wprowadzić działania, które wzmacniają skórę i zminimalizują ryzyko, że obwisły biust, stanie się również naszym udziałem.
Podstawą jest właściwa pielęgnacja skóry. Odpowiednio dobrany krem do biustu, który zawiera naturalne składniki aktywne przyczynia się do nawilżenia i odżywienia skóry. Przyspiesza także jej regenerację. Wzmacniając skórę, sprawiamy, że staje się ona solidnym rusztowaniem dla piersi
Podsumowując, elastyczny i kształtny biust to marzenie wielu kobiet. Niestety z wielu przyczyn staje się on obwisły i mało elastyczny. Aby przywrócić jego piękny wygląd, należy zadbać o higieniczny tryb życia i wzmocnienie skóry od wewnątrz oraz od zewnątrz. W tym celu należy postawić na zdrową dietę, właściwe nawodnienie, aktywność fizyczną oraz pielęgnację. Kremy należy aplikować regularnie, nawet kilka razy dziennie, aż do momentu zauważenia poprawy.
1. Sarwer D.B., Crerand C.E., Body image and cosmetic medical treatments, 2004
2. Banbury J., Yetman R., Lucas A., Papay F., Graves K., Zins J.E., Prospective analysis of the outcome of subpectoral breast augmentation: Sensory changes, muscle function, and body image,, 2004
3. Lamer-Zarawska E., Noculak-Palczewska A., Kosmetyki naturalne, 1994