Domowe sposoby na wypadanie włosów mogą okazać się zaskakująco skuteczne, oczywiście pod warunkiem, że będziemy je stosować regularnie. Bez wątpienia jednak należy przyjrzeć się różnym sposobom po to, aby wybrać ten najskuteczniejszy dla siebie. Pamiętajmy jednak o tym, że wypadanie włosów może mieć różne przyczyny, dlatego w przypadku nasilonej utraty kosmyków zawsze warto skontaktować się z lekarzem.
Domowe maseczki na wypadanie włosów | |
z żółtka |
|
z czosnku |
|
z czarnej rzodkwi |
|
zimno tłoczone oleje |
|
Jeśli dokucza nam wypadanie włosów, domowe sposoby przyniosą ulgę. Istnieje całkiem sporo rozwiązań, które możemy wykorzystać w domowym zaciszu.
Niżej zaprezentowano najpopularniejsze i najskuteczniejsze domowe sposoby na wypadanie włosów:
Zdrowa i zrównoważona dieta – jeżeli zależy nam na posiadaniu gęstych włosów, nie możemy jeść byle czego. Nasza dieta powinna być bogata w świeże warzywa i owoce, a także w produkty pełnoziarniste.
Istnieją skuteczne sposoby domowe na wypadanie włosów. Możemy z nich śmiało skorzystać, jeżeli tracimy duże ilości kosmyków. Warto jednak mieć na uwadze to, że efekty pojawią się pod warunkiem regularnego stosowania wybranej przez nas metody.
Często zapominamy, że przyczyny wypadania włosów leżą w niewłaściwej pielęgnacji. Nadużywanie suszarki, lokówki i prostownicy, nadmiar produktów do stylizacji wyrządzają włosom wielkie szkody. Mechaniczne uszkodzenia w strukturze włosów są praktycznie niemożliwe do naprawy. Takie włosy należy obciąć. Zalegające kosmetyki stylizacyjne nadmiernie obciążają z kolei cebulki i prowadzą do wypadania włosów. Aby zahamować wypadanie włosów, należy zrezygnować ze szkodzących im nawyków i wdrożyć wzmacniającą pielęgnację. Najlepiej bezpiecznymi dermokosmetykami. To specjalistyczne i profesjonalne kosmetyki dedykowane konkretnym problemom ze skórą i włosami – mówi Marta Urbanowicz, kosmetolog Clinica Cosmetologica.
Do domowych sposobów na wypadanie włosów należy stosowanie wysokiej jakości dermokosmetyków. Najlepiej byłoby wyposażyć się w cały zestaw produktów dedykowanych włosom osłabionym i nadmiernie wypadającym.
W skład takiego zestawu powinny wchodzić produkty takie jak:
Jeżeli chodzi o szampon wzmacniający, powinien zawierać moc naturalnych ekstraktów i wyciągów roślinnych. Warto poszukiwać w nim także składników o potencjale łagodzącym i kojącym. Nie ulega wątpliwości, że dobrze byłoby unikać produktów zawierających w swoich składach chemiczne substancje. Mogłyby one bowiem wywołać podrażnienia i zaczerwienienie u osób szczególnie wrażliwych. Unikajmy także intensywnie działających detergentów, takich jak SLS czy SLES. Działają one silnie oczyszczająco oraz wysuszająco. Mogą powodować nadmierne przetłuszczanie się skóry głowy. Jak powszechnie wiadomo, im gorsza kondycja skalpu, tym większe ryzyko nadmiernej utraty kosmyków.
Dermokosmetykiem, po który powinniśmy sięgnąć jest także odżywka. Powinna ona wzmacniać łamliwość i kruchość włosów. Silne i sprężyste włosy sprawiają wrażenie znacznie gęstszych.
Ostatnim produktem, który przynosi ulgę w przypadku wypadania włosów jest wcierka. Wzmocni ona cebulki włosowe i zapobiegnie wypadaniu kosmyków. Jeśli będziemy systematycznie stosować naturalne kosmetyki, efekty pozytywnie nas zaskoczą.
Zobacz: Szampon na wypadanie włosów
Kompleksowy zestaw dermokosmetyków, zawierający szampon, odżywkę do włosów i wcierkę znajdziemy w marce Delpos. Dba ona o skórę głowy i kosmyki, dzięki czemu skutecznie hamuje wypadanie włosów, przyspiesza ich porost i pomaga zregenerować i dodaje witalności kosmykom. Poszczególne preparaty dopełniają swoje działanie, dzięki temu dbają o włosy kompleksowo. składy kosmetyków z zestawu zbudowano na naturalnych składnikach aktywnych. Kosmetyki są z kolei pozbawione szkodliwych, chemicznych dodatków.
To starannie skomponowana kompozycja składników aktywnych o wszechstronnym działaniu. Szampon Delpos bez ostrych detergentów delikatnie oczyszcza skalp z brudów, łoju i potu. Przygotowuje skórę głowy do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Dba o optymalne nawilżenie skóry głowy, dzięki czemu włosy nie przetłuszczają się szybko, a skalp nie swędzi – to zasługa kojącej betainy. Ekstrakt z mięty pieprzowej pobudza mikrokrążenie, a tym samym stymuluje kosmyki do odrastania. Wspiera go wyciąg z nagietka lekarskiego, odżywczy, hamujący wypadanie włosów. Po szamponie, na całą noc, nie zmywając, nakładamy płyn do skóry głowy – wcierkę. W płynie do skóry głowy Delpos znajdziemy ekstrakt z kory chinowej silnie stymulujący włosy do wzrastania.
Delpos zawiera także liczne składniki usprawniające cyrkulacje krwi: ekstrakty z miłorzębu, guarany i kofeiny. Dodatkowo glukonian cynku, który reguluje przetłuszczanie się, oraz przeciwdziała łysieniu typu androgenowego oraz odżywczy, dodający włosom witalności żeń-szeń i witamina B3 pobudzająca włosy do wzrostu.
Dopełnieniem pielęgnacji jest dbająca o kosmyki odżywka, która przede wszystkim zmniejsza łamliwość włosów. Zawiera szereg składników wygładzająco-nawilżających: olej jojoba, mocznik i honeyquat. A także bioferment z bambusa, naturalny silikon oraz doskonały stymulator wzrostu. Wszak bambus to roślina rosnąca najszybciej na świecie. Strukturę włosów wypełnia także keratyna roślinna, a olej z czarnuszki pobudza cebulki do wzrostu.
Każdy z kosmetyków z zestawu Delpos zawiera równocześnie składniki pobudzające krążenie, odżywcze, regenerujące struktury włosów, hamujące wypadanie i pobudzające do wzrostu. Najlepsze efekty uzyskamy stosując cały zestaw, lub wybierając produkt na najdotkliwszy problem.
Pozytywne efekty ze stosowania kosmetyków Delpos zauważają u siebie zadowolone klientki:
Odkąd zakupiłam naturalne kosmetyki Delpos, moje włosy przestały nadmiernie wypadać. Odżyły. Stały się witalne, lśniące, gładkie. Coraz mniej włosów zostaje na szczotce i poduszce, co mnie bardzo cieszy. To naprawdę produkty warte swojej ceny. Zmieniają włosy na lepsze – przyznaje pani Helena z Gdyni.
Naturalne dermokosmetyki Delpos pomogły mi pokonać problem nadmiernej utraty kosmyków. To było przekleństwo. Przerzedzone włosy i prześwity. Nie można było zrobić żadnej sensownej fryzury. Po Delpos wypadanie zahamowało, a teraz systematycznie przybywa włosów. Te które odrastają, wydaje mi się, że są także grubsze. Na pewno bardziej błyszczące, zdrowsze. Jestem zadowolona z tych produktów i Delpos polecam szczerze każdemu z problemem wypadających włosów – pisze pani Izabela z Zakopanego.
Podsumowując, na wypadanie włosów – domowe sposoby okazują się doskonałym rozwiązaniem. Wśród domowych metod na szczególną uwagę zasługuje stosowanie dobrych dermokosmetyków. Można stosować także suplementację i należy pamiętać o zdrowej diecie.
1. Domowe sposoby na wypadanie włosów – gdzie kupić dobre dermokosmetyki?
W naturalne dermokosmetyki najlepiej zaopatrzyć się w sklepie z ekologicznymi kosmetykami lub w aptekach. Coraz więcej produktów o dobrych składach znajdziemy także w drogeriach, zarówno tych internetowych jak i stacjonarnych. Przez internet dostaniemy np. zestaw dermokosmetyków Delpos.
2. Jak długo trzeba stosować domowe sposoby na wypadanie włosów?
Domowe sposoby niezbędne w walce z utratą kosmyków muszą być stosowane regularnie, aby można było mówić o satysfakcjonujących efektach. Niektóre kosmetyki należałoby stosować codziennie, a inne co kilka dni.
3. Kiedy domowe sposoby na wypadanie włosów zaczną działać?
Każdy chciałby, aby efekty stosowania dermokosmetyków pojawiły się od razu. Niestety, nie jest to jednak możliwe. Należy uzbroić się w cierpliwość, gdyż zadowalające rezultaty pojawią się dopiero po około dwóch, trzech tygodniach systematycznego stosowania.
1. Styczeń P.: Włosom na ratunek, Art of Beauty, 2, (2015)
2. Brzezińska-Wcisło, L., Lis A., Kamińska G., Wcisło-Dziadecka D., Fizjologia i patologia wzrostu i utraty włosów na głowie u człowieka: Postępy Dermatologiii Alergologii, 2003
3. Weller R., Hunter J., Savin J., Dahl M.: Dermatologia kliniczna, Wydawnictwo Czelej, Lublin, 2011
4. Brzezińska-Wcisło L., Wcisło-Dziadecka D., Lis-Święty A., Trzmiel D., Łupież i łojotokowe zapalenie owłosionej skóry głowy – patogeneza, obraz kliniczny oraz aspekty terapeutyczne: Postępy Dermatologiii Alergologii, 2007
5. Gospodarek E,, Mikucka A.: Mikrobiologia w kosmetologii, Wyd. PZWL, 2013