Worki pod oczami to mankament urody, który odbija się na wyglądzie całej twarzy – osoby nim dotknięte odbierane są jako posępne, niewyspane, starsze niż w rzeczywistości. Worki pod oczami mogą dotyczyć każdego, a wraz z wiekiem stają się coraz częstszym problemem. O czym mogą świadczyć trwale utrzymujące się na skórze obrzęki pod oczami i jakie sposoby pomogą się ich pozbyć, dowiesz się, czytając poniższy artykuł.
Rodzaje składników | Przykłady |
---|---|
Stymulujące mikrokrążenie | kofeina, olej z ogórka, ekstrakt z zielonej herbaty, niacynamid |
Wzmacniające naczynka | ekstrakt z ruszczyka, ekstrakt z arniki, |
Napinające i ujędrniające | skwalan, ekstrakt z drożdży, olej śliwkowy |
Przeciwzmarszczkowe | bioferment z aceroli, witamina C, ekstrakt z zielonej kawy, komórki macierzyste z jeżówki wąskolistnej |
Nawilżające | olej ze słodkich migdałów, masło Shea, masło Cupuacu, bisabolol |
Zobacz ranking kremów pod oczy:
https://derm.com.pl/ranking/krem-pod-oczy-top-5-kosmetykow/
Worki pod oczami spowodowane są przede wszystkim gromadzeniem się płynów w rejonie oczodołów, na skutek nieefektywnego krążenia limfy i zatrzymywania wody w organizmie.
Może do tego dojść z różnych przyczyn, takich, jak:
Worki pod oczami mogą również powstać na skutek starzenia się skóry, która tracąc swoją gęstość i napięcie, łatwiej poddaje się siłom grawitacji.
O workach pod oczami mówimy, gdy obszary skóry na wysokości dolnych części oczodołów lub poniżej są wyraźnie podpuchnięte, pod oczami może też zwisać nadmiar luźnej skóry.
Ze względu na wygląd, worki pod oczami możemy podzielić na przynajmniej trzy rodzaje:
Worki pod oczami dodają lat, a z w miarę upływu czasu mogą się powiększać na skutek migrowania skóry w dół. Obrzęk pod oczami trudno jest zatuszować makijażem, nie jest to też na pewno satysfakcjonujące wyjście, bo problem może się nadal pogłębiać. Dlatego warto sięgnąć po rozwiązania, które koncentrują się przede wszystkim na przyczynach powstawania worków pod oczami, a nie na ich maskowaniu.
Na worki pod oczami można wpłynąć poprzez bezpośrednie dostarczenie skórze składników, które poprawią drenaż limfatyczny i zmniejszą obrzęk. Jednym z takich rozwiązań są okłady z herbaty, ogórka, czy kostek lodu. Jest to jednak działanie doraźne i wymagające w dodatku nakładu czasu – oprócz przygotowania takich okładów, musimy je pozostawić na skórze na co najmniej 10-15 minut.
O wiele wygodniejszym i mniej czasochłonnym sposobem, który zapewni również profilaktykę worków pod oczami, jest dobry krem pod oczy. Mając bogaty, kompleksowo działający skład, skuteczny krem zarówno zwalczy worki pod oczami od podstaw, jak i wpłynie na inne, ważne aspekty pielęgnacji skóry – nawilży ją, wygładzi i ochroni przed starzeniem. Oprócz posiadania tych właściwości, krem na worki pod oczami powinien łagodnie obchodzić się ze skórą.
Kremy pod oczy powinny uwzględniać fakt, że skóra pod oczami jest cienka i delikatna. Najbezpieczniejszą pielęgnację wrażliwej skóry w rejonie oczu gwarantują kremy złożone z naturalnych składników, bez parabenów, sztucznych barwników i syntetycznych substancji zapachowych – mówi Marcin Bielonko, członek zarządu Farmacia Verde
Składniki, które najbardziej opłaca się uwzględnić przy wyborze takiego kremu, to:
Są to niektóre ze składników skutecznego kremu na worki pod oczami Garisell Eye.
Pamiętajmy, że chociaż naturalne kremy działają skutecznie, efekt niekoniecznie pojawi się po pierwszym użyciu. Czasami potrzeba czasu i cierpliwości, aby uzyskać widoczne efekty. Nieprzerwanie, systematycznie dostarczając skórze odżywiających ją składników, możemy oczekiwać, że nabierze lepszej kondycji, a szpecące ją worki odejdą w niepamięć.
Przy nakładaniu kremu na worki pod oczami kierujmy się też odpowiednimi zasadami. Zawsze stosujmy go na oczyszczoną skórę. Nie wcierajmy kosmetyku, a delikatnie wklepujmy go w skórę pod oczami, kierując się od zewnętrznego kącika do wewnętrznego.
Garisell Eye podchodzi do problemu worków pod oczami przyczynowo. Przede wszystkim dba o poprawę mikrokrążenia i usuwanie obrzęków. Zapobiega osłabianiu się naturalnego rusztowania skóry, wzmacniając i regenerując jej włókna podporowe oraz zapewniając im ochronę przed niekorzystnymi czynnikami (np. wolne rodniki, promieniowanie UV).
Chroni też skórę przed utratą nawilżenia i elastyczności. Dzięki tym właściwościom, z powodzeniem redukuje worki pod oczami.
Mimo młodego wieku pod moimi oczami często pojawiały się worki. Próbowałam zakrywać je korektorem, co pomagało tylko na kilka godzin – w środku dnia znowu stawały się widoczne. Dopiero gdy zaczęłam stosować krem pod oczy Garisell Eye, worki znikły. Nie wyglądam już, jakbym zarwała kilka nocek – Agnieszka
Krem Garisell Eye dostałam w prezencie od siostrzenicy. Jest genialny! Skóra nie piecze, nie jest zaczerwieniona. Wklepuję go rano i wieczorem i to wystarczy, by opuchlizna pod oczami się zmniejszyła – Halina
Wszystkie składniki kremu Garisell Eye są pochodzenia naturalnego. Jest to kosmetyk bezzapachowy, bez parabenów i syntetycznych substancji barwiących, nie ma więc obaw, że spowoduje podrażnienia.
Co jeszcze możemy zrobić, aby worki pod oczami przestały gościć na naszej twarzy?
Oprócz kremu, zadbajmy o:
Jeśli domowe sposoby nie okazują się zadowalające lub zależy nam na szybkich efektach, worki pod oczami zlikwidujemy za pomocą specjalistycznych zabiegów medycyny estetycznej.
Zabiegi na worki pod oczami oferowane przez współczesną kosmetologię są nieinwazyjne i bezbolesne, nie wymagają użycia skalpela czy poddania się rekonwalescencji. Ich rezultaty są stosunkowo długotrwałe, a dla ich podtrzymania wystarcza co pewien czas powtórzyć dany zabieg – mówi Marta Urbanowicz, kosmetolog Clinica Cosmetologica
Najczęściej wybierane zabiegi na worki pod oczami to:
Pamiętaj! Zabiegi dają najszybsze i najbardziej spektakularne rezultaty, ale nie są w stanie zastąpić odpowiedniej pielęgnacji skóry. To właśnie regularne stosowanie kremu pod oczy stanowi podstawowy element, dzięki któremu ograniczysz powstawanie worków pod oczami. Zabiegi mają natomiast charakter uzupełniający.
1. Martini M., Kosmetologia i farmakologia skóry, 2007
2. Wasiluk M., Medycyna estetyczna bez tajemnic, 2016
3. Raszeja-Kotelba B., Bohdanowicz D., Problemy dermatologiczne okresu starzenia się 2002
4. Dover J.S., Metody wypełniania tkanek miękkich stosowane w kosmetologii, 2005
5. Roenigk H.H.Jr., Treatment of the Aging Face, 1995
5 Komentarze
Testowałam wiele kosmetyków na worki pod oczami i powiem, że najlepiej sprawdzają się te o naturalnych składnikach. Mają krótką ważność, ale odpowiednio i systematycznie stosowanty krem zużyjemy na długo przed końcem daty ;d. Najważniejsze to pamiętać o systematyczność i czytajcie składy dziewczyny! Czasami można znaleźć naprawdę dziwne świństwa.
U mnie klasycznie worki pod oczami pojawiły się przez studia i zakuwanie do egzaminów. Najwększą poprawę moich cieni pod oczmai zauważyłam na wakacjach gdy spałam do późnego rana.
Kiedyś naprawdę poważnie zastanawiałam się nad skorzystaniem z zabiegu na cienie pod oczami, ale po pewnym czasie stwierdziłam, że mnie na to po prostu nie stać :D. Zainwestowałam w kosmetyki. Pielęgnacja w połączeniu z zdrowym odżywianiem i domowymi sposobami dała miświetne efekty.
Worki pod oczami, cienie pod oczami… wszystko jedno oby tylko dostać coś co na nie podziała. Ja mam takie lekkie cienie i mam nadzieję, że garisell eye mi pomoże.
Worki pod oczami towarzyszą mi od dzieciństwa i szczerze to już się do nich przyzwyczaiłam. Nawet mi w nich ładniej, tak przynajmniej mówią xd