Krem na pierwsze zmarszczki to bardzo ważny kosmetyk, który należy zacząć stosować jak najwcześniej. Niestety produkcja kolagenu w skórze zaczyna spadać po 25. roku życia, czego efektem są postępujące procesy starzenia. Aby temu przeciwdziałać, należy stymulować skórę zewnętrznie, dostarczając jej najwięcej cennych składników odżywczych. Takie działanie wykazują kremy. Jakie z nich wybrać? Czym kierować się przy zakupie?
Krem na pierwsze zmarszczki warto zacząć stosować już w młodym wieku. Wielu osobom wydaje się, że problem starzenia skóry dotyczy tylko osób dojrzałych, tymczasem pierwsze zmarszczki pojawiają się już po 20. roku życia. W związku z tym warto stosować kremy profilaktycznie lub na pierwsze linie zmarszczek, kiedy skóra jest najbardziej podatna na działania z zewnątrz. Im wcześniej zaczniemy działać, tym większa szansa na spłycenie zmarszczek. Całkowite usunięcie głębokich zmian nie jest możliwe. Najlepsze efekty gwarantuje natomiast profilaktyka.
Sprawdź nasz Ranking kremów przeciwzmarszczkowych
Krem na pierwsze zmarszczki powinien charakteryzować się korzystnym działaniem dla skóry oraz określonymi właściwościami. Wśród nich najważniejsze jest działanie nawilżające i odżywcze, ponieważ odwodniona i przesuszona skóra jest bardziej podatna na działanie czynników zewnętrznych i uszkodzenia. Kolejnym ważnym działaniem jest działanie przeciwzapalne. Tę rolę spełniają składniki aktywne, które posiadają zarówno właściwości antybakteryjne, jak i przeciwzapalne.
Ponadto ważne są właściwości regenerujące, które wspierają odbudowę skóry i utrzymanie jej odpowiedniej gęstości. Zwłaszcza, że z czasem zaczyna ona tracić swoją elastyczność i jędrność.
Sprawdź jakie domowe sposoby na zmarszczki warto wybrać!
Krem na pierwsze zmarszczki to przede wszystkim starannie opracowany skład, w którym najważniejszą rolę pełnią naturalne składniki aktywne, w tym:
Podsumowując, krem na pierwsze zmarszczki warto stosować jak najwcześniej, zanim jeszcze zmiany się utrwalą i zostaną z nami na zawsze. Aby krem był skuteczny, powinien zawierać jak najwięcej składników aktywnych pochodzenia naturalnego, których właściwości odpowiadają na potrzeby skóry.
1. D. Wojnowska, Kosmeceutyki w pielęgnacji skóry kobiet w okresie menopauzalnym, „Przegląd menopauzalny”, 4, 2011, 339-342.
2. A. Kołaczek, Przegląd metod pielęgnacji skóry dojrzałej, „Kosmetologia Estetyczna”, t. 4, nr. 6, 2015, s.541-543.
3. J. Żerańska, Pielęgnacja przeciwstarzeniowa – współczesne „eliksiry młodości”, „Świat przemysłu kosmetycznego”, 2, 2015, s. 76-77.