Zioła na menopauzę to świetna metoda, gdy dokuczają nieprzyjemne objawy towarzyszące przekwitaniu: wahania nastroju, w tym rozdrażnienie, płaczliwość, złe samopoczucie, kłopoty z zasypianiem, zimne poty i kołatanie serca czy też bóle głowy i stawów. Zioła na menopauzę działają delikatnie na hormony odpowiedzialne za te objawy, modyfikują je – w ten sposób uśmierzają nieprzyjemne skutki klimakterium. Dowiedzmy się więc, które zioła konkretnie mają korzystne działanie na objawy menopauzy.
Jakie zioła na menopauzę posiadają korzystne właściwości?
Zioła na menopauzę mają utrwaloną tradycje w ziołolecznictwie. Kobiety od stuleci pomagały sobie ziołami, by uśmierzać bóle związane wahaniami hormonów. Ich skuteczność potwierdziły współczesne badania kliniczne, dlatego ostatnimi czasy zioła na menopauzę ponownie cieszą się dużym uznaniem.
Do najlepszych ziół na menopauzę należą:
- Kwiat koniczyny czerwonej – zawiera izoflawony o działaniu zbliżonym do estrogenów. Wyrównując ich poziom, koniczyna łagodzi objawy menopauzy. Zwalcza uderzenia gorąca i nocne poty. Zatrzymuje wypadanie włosów, wywołane przewagą androgenów. Korzystnie wpływa na nawilżenie i jędrność skóry. Chroni przed osteoporozą. Działa delikatnie uspokajająco.
- Ziele serdecznika pospolitego – działa przeciwlękowo, dlatego zapobiega płaczliwości. Łagodzi dolegliwości sercowe o podłożu nerwowym. Uspokaja, co dodatkowo znosi bezsenność.
- Ziele męczennicy cielistej – działa przeciwdepresyjnie. Pomaga zapanować nad wahaniami nastroju. Ułatwia zasypianie.
- Kwiatostan głogu – zapobiega arytmii serca i obniża ciśnienie tętnicze krwi. Usuwa migreny i zawroty głowy. Poprawia prace układu pokarmowego. Obniża poziom złego cholesterolu i trójglicerydów we krwi, co chroni przed miażdżycą.
spis treści
Najlepsze zioła na menopauzę – ranking często polecanych ziół
Ocena: 10/10Lorem Vit – MenopauzaMiejsce 1 |
---|
 | Kompozycja ziół, które przywracają balans fizyczny i psychiczny w okresie przekwitania. Zmniejsza napięcie nerwowe i redukuje wahania nastroju. Pomaga na kłopoty z zasypianiem i przedwczesnym wybudzaniem się oraz przywraca głęboki, odprężający sen. Profilaktyka w nadciśnieniu i miażdżycy. Wspiera utrzymanie dobrej kondycji kości, skóry i włosów. |
Przed pięćdziesiątką poważnie zachorowałam na tarczycę, dlatego szybciej zaczęłam przekwitać, czemu towarzyszyły chyba wszystkie objawy menopauzy. Trudno było je znieść, więc lekarze zalecił zioła Lorem Vit. Naprawdę zawdzięczam im dużą ulgę więc zdecydowanie polecam innym paniom cierpiącym przez menopauzę – pisze pani Marta z Warszawy
|
Ocena: 9,5/10Kredens Ziołowy MenoHerbsMiejsce 2 |
---|
 | Mieszanka polecana w podczas przekwitania. Łączy działanie koniczyny z melisą i trawą cytrynową. Przeciwdziała spadkom nastroju pomaga się uspokoić. Dodatek szałwii niweluje nadmierną potliwość, a borówka busznica ogniska wszelkich stanów zapalnych. |
Ocena: 7/10Organis JasminaMiejsce 3 |
---|
 | Receptura stworzona z sześciu ziół o właściwościach regulujących kobiece hormony. Zawiera: serdecznik, melisę, miętę, chmiel, dziurawiec i kozłek lekarski. Koi układ nerwowy, znosząc objawy takie jak rozdrażnienie, bezsenność i płaczliwość. Działa rozkurczowo, co łagodzi bóle podbrzusza. |
Ocena: 6/10Herbarium św. FraniciszkaMiejsce 4 |
---|
 | Mieszanka ziół pomagająca utrzymać zdrowie intymne, polecana w szczególności przy problemach z regularnym miesiączkowaniem, jak i w menopauzie. Łączy w sobie działanie dziurawca, owsu i kopru włoskiego. |
Ocena: 5/10Z łąki – Napar na urodęMiejsce 5 |
---|
 | Napar z ziół korzystnych dla stanu cery i włosów, który ze względu na wysoką zawartość ziela czerwonej kończyny jest w szczególności zalecany w okresie menopauzy. Chroni przed utratą jędrności skórę oraz przywraca balans estrogenom, znosząc wywoływane przez nie objawy: uderzenia gorąca, poty i bezsenność. |
Czy zioła na menopauzę wystarczą, aby przejść ją łagodnie?
Zioła na menopauzę to bardzo skuteczna i bezpieczna, bo w pełni naturalna metoda. Obok diety bogatej w soję i aromatoterapii oraz technik relaksacyjnych i jogi w znaczny sposób potrafi złagodzić przykre objawy klimakterium. W pierwszej kolejności warto więc korzystać z naturalnych i łagodnych właściwości ziół. Być może okażą się wystarczające i objawy menopauzy znikną. Zioła, aby działały muszą być jednak stosowane systematycznie i stosunkowo długo. Pełne, pozytywne efekty powinniśmy odczuć po kilku tygodniach. Trzeba jednak mieć świadomość, że nawet najlepsze zioła na zastąpią leczenia, dlatego gdy menopauza bardzo doskwiera, nie należy wahać się, by zwrócić po pomoc do specjalisty – być może istnieje konieczność stosowania hormonalnej terapii zastępczej.
Zioła łagodzące objawy klimakterium – zebrane informacje
Zioła na menopauzę przynoszą ulgę od uciążliwych objawów wywołanych przez wahania hormonów.. Szczególnym warto sięgać po wszechstronne ziołowe mieszanki. Zwycięzcami w rankingu najlepszych ziół na menopauzę zostały produkty: Lorem Vit, Kredens Ziołowy i Organis Jasmina.
LOREM VIT
SKUTECZNE ZIOŁA NA MENOPAUZĘKUP TERAZ
FAQ
1. Czy zioła na menopauzę działają?
Skuteczność ziół została potwierdzona licznymi badaniami – tak, zioła na menopauzę działają. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że wymagają czasu. Efekty ze stosowania ziół nie pojawią się od razu, ale wtedy, gdy będziemy je pić codziennie przez kilka tygodni.
2. Dlaczego warto pić zioła na menopauzę?
Zioła na menopauzę to naturalna metoda, która pomaga na wszystkie objawy towarzyszące przekwitaniu. Gdy wcześniej wykluczymy ewentualne przeciwwskazania, rzadko powoduje skutki uboczne. Zioła są wygodne, a ich stosowanie obarczone niskim ryzykiem, w porównaniu do hormonalnej terapii zastępczej. Z tych powodów warto je wypróbować, zanim zastosujemy farmaceutyki.
3. Które zioła na menopauzę działają? Dlaczego są pomocne?
Do najlepszych ziół na menopauzę należą: koniczyna, serdecznik, męczennica i głóg.
Posiadają korzystne przy menopauzie właściwości, działają na przyczyny wywołujące objawy, dlatego pomagają w następujący sposób:
- kwiat koniczyny czerwonej – uzupełnia poziom estrogenów,
- ziele serdecznika – likwiduje lęki i kołatanie serca,
- ziele męczennicy – zmniejsza rozdrażnienie,
- kwiat i liście głogu – koi bóle migrenowe.
4. Dlaczego warto stosować ziołowe mieszanki na menopauzę?
Mieszanki wydają się lepszym wyborem od stosowania pojedynczych ziół z dwóch powodów. Po pierwsze – zakres ich działania jest szerszy, bo poszczególne składniki uzupełniają się. Po drugie, nawet stosowane długo, nie wypłukują innych mikroelementów z organizmu, stąd fitoterapeuci zachęcają do picia mieszanek bardziej, niż naparów z pojedynczego ziela.