Chcesz wiedzieć, co zrobić, żeby leczenie przebiegało sprawniej? Efektywność kuracji w dużej mierze zależy od Ciebie. Co więcej, jeżeli odpowiednio zareagujesz, dolegliwość być może w ogóle nie zdoła się rozwinąć! Twoje zdrowie jest przede wszystkim w Twoich rękach.

Bez względu na dolegliwość, nie zwlekaj!

Bez względu na rodzaj i powagę problemu, im szybciej udamy się do specjalisty, tym lepiej. W przypadku poważniejszych dolegliwości, jak na przykład nowotwór skóry, choroby weneryczne, czy w ogóle stany chorobowe skóry, czas reakcji ma fundamentalne znaczenie. Udzielenie szybkiej pomocy może uratować nie tylko nasze zdrowie, ale nawet nasze życie! Tak jest przede wszystkim w przypadku czerniaka. Bardzo szybko daje on przerzuty, a więc szybkie leczenie ma fundamentalne znaczenie dla uratowania życie.

W przypadku wielu chorób skóry szybka diagnostyka znacznie ułatwia leczenie. Dzięki temu cały proces jest znacznie szybszy, mniej inwazyjny i wymagający. Może się okazać, że zamiast inwazyjnych zabiegów we wczesnym etapie danego schorzenia, wystarczy np. kuracja farmakologiczna.

Podobnie w przypadku problemów natury estetycznej. Wiele takich defektów z czasem ulega utrwaleniu i nie można ich usunąć w ogóle lub usunięcie jest bardzo trudne. Szybka reakcja pozwala na poradzenie sobie z nimi, a efekty u takich osób są zazwyczaj znacznie bardziej satysfakcjonujące.

Profilaktyka

Porady Clinica DermatologicaLepiej zapobiegać niż leczyć! Ta zasada odnosi się do wielu aspektów i problemów. Sprawdza się również w dermatologii. Zdrowy tryb życia, unikanie czynników ryzyka, tego, co niezdrowe oraz regularne, kontrolne badania – oto klucz do sukcesu. Sprawdza się to zarówno w poważnych chorobach, jak i dolegliwościach natury kosmetycznej. Nieopalanie się, unikanie solarium znacznie zmniejsza ryzyko pojawienia się nowotworu skóry, ale też pozwoli dłużej cieszyć się ładną cerą. Kontrolowanie istniejących znamion, pod okiem dermatologa, daje możliwość szybkiego wychwycenia problemów i odpowiednią reakcję. Kluczem do sukcesu jest świadomość istnienia zagrożeń oraz metod radzenia sobie z nimi. Oczywiście, nigdy nie będziemy mieć pewności, że problem nigdy nie wystąpi. Możemy jednak znacznie zredukować ryzyko.

Skuteczność leczenia zależy przede wszystkim od pacjenta

To wola i konsekwencja pacjenta ma chyba największe znaczenie podczas leczenia. To on robi pierwszy krok, decydując się na wizytę w gabinecie. Od pacjenta zależy również skuteczność kuracji. Dotyczy to nie tylko stosowania leczenia: np. sumienne zażywanie leków, czy wykonywanie zabiegów. Bardzo często terapia wymaga również przestrzegania szeregu zaleceń, wliczając w to chociażby rezygnację z nałogów, zmianę diety oraz wiele innych. Bardzo często w przypadku dermatologii, leczenie wymaga czasu i zaangażowania ze strony pacjenta. Dlatego chcąc uzyskać jak najlepsze rezultaty, trzeba przestrzegać wszystkich zaleceń.

Zapoznaj się z naszymi poradami i dowiedz się, co możesz zrobić, żeby szybciej pozbyć się swoich problemów!