Medycyna estetycznaMedycyna estetyczna to dział medycyny, który zajmuje się pomocą osobom zdrowym, które chcą jak najdłużej zachować młodość skóry, a także poprawić jej wygląd lub pozbyć się defektów urody np. cellulitu, rozstępów, blizn czy przebarwień.

Medycyna estetyczna koncentruje swoje działania, wokół zabiegów poprawiających urodę, na twarz i ciało. Zabiegi te, w większości mają mało inwazyjny charakter (nie należy mylić medycyny estetycznej z chirurgią plastyczną). Wykonywane pod opieką i kontrolą lekarską, są całkowicie bezpieczne dla skóry. Ich celem jest podniesienie jakości życia pacjenta, jego komfortu psychicznego i stopnia zadowolenia z własnego wyglądu. Medycyna estetyczna rozwija się bardzo szybko, a jej zabiegi są coraz bardziej skuteczne. Warto uzupełnić o nie, swoją standardową pielęgnację, jako sposób na efektywne zadbanie o siebie i element zdrowego stylu życia.

Korygowanie blizn i przebarwień

Blizny to dość powszechnie występujący defekt skóry. Choć kojarzy się zwykle ze śladami po operacjach chirurgicznych, to równie częstym problemem, są zmiany w strukturze skóry, pojawiające się na skutek oparzeń lub urazów mechanicznych. Wiele osób boryka się także z bliznami po trądziku (nawet wiele lat po wyleczeniu, tej młodzieńczej dolegliwości). Współczesna medycyna estetyczna oferuje wiele rozwiązań, dla osób chcących pozbyć się tych szpecących zmian skórnych. Skuteczne będą zwłaszcza zabiegi z wykorzystaniem lasera, np. Harmony XL ClearLift (Pixel Q-Switch) lub Harmony XL PRO Dye-VL (który jest skuteczny w leczeniu problemów z pigmentacją skóry). Zarówno na blizny, jak i przebarwienia czy piegi, pomoże natomiast użycie lasera 360iQ. Uniwersalne działanie, ma także zabieg Geneo+, który daje natychmiastowe efekty – można więc go zastosować, przed ważną imprezą, np. weselem czy inną wyjątkową dla nas uroczystością.

Odmładzanie skóry

Odmładzanie, przy pomocy zabiegów medycyny estetycznej, ma na celu wygładzanie skóry i leczenie zmarszczek. Ze względu na przyczynę ich powstania, możemy wyróżnić następujące typy linii: mimiczne, senne, grawitacyjne oraz te, spowodowane nadużywaniem kąpieli słonecznych. Jedną z najpopularniejszych metod leczenia jest laserowe usuwanie zmarszczek. W walce, z każdym rodzajem niechcianych linii, wspomogą Cię, takie zabiegi jak: Mobilift M6 – z zastosowaniem technologii endermologii LPG, albo Surgen (przy użyciu, urządzenia Pollogen Legend), którego intensywne działanie wynika, z wykorzystania technologii energii hybrydowej. Z dobrodziejstw nowoczesnej medycyny estetycznej warto korzystać, nie tylko, aby poprawić wygląd cery, ale również po to, by odmłodzić skórę ciała. Taki efekt zapewnią zabiegi poprawiające sprężystość skóry i przywracające jej jędrność, np. Maximus, który może być stosowany, zarówno na twarz, jak i ciało.

Anti-agingProfilaktyka starzenia się

Procesu starzenia nie da się całkowicie zahamować, można natomiast podjąć skuteczne działania profilaktyczne, które spowolnią go i złagodzą jego skutki. Z pomocą przychodzą zabiegi anti-ageing, np. ostrzykiwanie kwasem hialuronowym, który pozwoli nawilżyć skórę oraz zachować jej jędrność i gęstość na dłużej. Natomiast peelingi chemiczne – migdałowy, pirogronowy lub salicylowy, skutecznie złuszczą martwy naskórek i odsłonią piękną i młodą skórę. Dobre efekty zapewniają także zabiegi, emitujące specjalne światło (np. Harmony XL Pro Nir),  Wykorzystywanie fal świetlnych, pozwala pobudzić produkcję kolagenu w skórze.

Pomoc dla skóry naczynkowej

Wiele osób, o skórze naczynkowej, boryka się z problemem rumieniącej się skóry twarzy oraz pękających naczynek. Kosmetyki, nie zawsze dają wystarczające efekty, zwłaszcza przy bardziej zaawansowanych problemach. Do leczenia głębokich zmian, skuteczne będą zabiegi medycyny estetycznej, np. z użyciem lasera Harmony Baby Rejuve, którego światło obkurcza, a następnie zamyka naczynka. A dzięki zastosowaniu technologii chłodzącej – jego działanie jest bezbolesne i komfortowe dla pacjenta. Na problemy naczyniowe (również żylaki lub trądzik różowaty), skutecznym rozwiązaniem będzie także laser diodowy Varilite.

Galeria zdjęć (przed i po)

Redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej, cellulitu, rozstępów

Cellulit i/lub rozstępy to problemy, które w mniejszym bądź większym stopniu, dotyczą większości kobiet. Często towarzyszy im również lekka nadwaga. Medycyna estetyczna wychodzi pacjentkom naprzeciw, proponując zabiegi, skuteczne w walce z nawet najbardziej oporną tkanką tłuszczową i cellulitem, np. karboksyterapię, która polega na wstrzykiwaniu pod skórę medycznego dwutlenku węgla. Do redukcji rozstępów i regeneracji skóry, bardzo pomocny będzie natomiast laser frakcyjny Palomar Emerge.

Podsumowanie

Współczesna medycyna estetyczna oferuje wiele możliwości – poprawę wyglądu skóry, usunięcie defektów urody, spowolnienie procesu starzenia, odmłodzenie cery oraz redukcję zmarszczek. Dużą skuteczność, zapewniają zabiegi z zastosowaniem nowoczesnych urządzeń, np. specjalistycznych laserów.