Mezoterapia
Wideodermoskopia
 

Mikrodermabrazja jest nieinwazyjnym zabiegiem polagającym na mechanicznym powierzchownym 
nausuwaniu powierzchownych warstw naskórka. W zależności od głębokości, jest pielęgnacyjnym zabiegiem kosmetycznym lub leczniczym zabiegiem medycznym. Zabieg ten jest szeroko wykorzystywany w medycynie estetycznej m.in w leczeniu zmarszczek, przebarwień (fotostarzenia skóry), trądziku, blizn potrądzikowych, a także rozmaitych niedoskonałości skóry (zaskórników, rozszerzonych porów).

Zabieg poprawia wygląd skóry, wygładza ją, usuwa martwe, zrogowaciałe komórki naskórka, grudki i zaskórniki, pobudza odnowę komórkową i powoduje lepsze ukrwienie, stymulując do regeneracji i syntezy kolagenu, a także ułatwia wnikanie aktywnych składników zawartych w aplikowanych preparatach do pielęgnacji skóry. Mikrodermabrazja poprawia wygląd skóry, "rozświetla ją", powoduje wygładzenie drobnych zmarszczek oraz blizn, zmniejsza nasilenie objawów trądzika i łojotoku, zmniejsza rozszerzone pory skóry oraz spłyca blizny potrądzikowe. W praktyce klinicznej wykorzystuje się dwa rodzaje mikrodermabrazji: korundową oraz diamentową.

W gabinecie wykorzystujemy aparat SilkPellZabiegi mikrodermabrazji są bezbolesne, a ich korzystny wpływ można zaobserwować już po pierwszym zabiegu, zalecane jest jednak ich kontynuowanie w cyklach zaplanowanych przez lekarza w celu wydłużenia spektakularnych efektów. Ponadato, w zależności od potrzeb zabiegi te łączymy z innymi (mezoterapią, pilingami) celem osiągnięcia  optymalnych rezultatów.