Mezoterapia
Wideodermoskopia
 

Mezoterapia polega na wprowadzaniu do skóry poprzez płytkie ostrzykiwanie skóry preparatami o właściwościach odżywczo-regenerujących (kwas hialuronowy, krzemionka organiczna i kompleksy multiwitaminowe) które stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny. Dzięki tej technice można wprowadzić substancje aktywne głęboko do naskórka i skóry właściwej omijając barierę naskórkową, przez którą nie przenika większość kosmetyków. W zależności od potrzeb skóry lekarz dobiera odpowiedni zestaw substancji.

W większości preparatach do mezoterapii wykorzystuje się kwas hialuronowy naturalnie występujący w skórze właściwej. Mezoterapia z kwasem hialuronowym silnie pobudza pracę komórek skóry, poprawia elastyczność i napięcie skóry, hamuje objawy starzenia się i głęboko nawilża.
 

Zabieg polecamy osobom z cerą delikatną, wiotką, dojrzałą, która traci jędrność. Mezoterapię można stosować także u osób ze skórą zmęczoną o szarej karnacji lub zapobiegawczo w celu spowolnienia starzenia się skóry. Mezoterapię stosujemy na skóry twarzy, szyji, dekoltu oraz rąk. Bardzo dobre rezultaty osiąga się o okolicy powiek dolnych.