Mezoterapia
Wideodermoskopia
 

Miejscowa nadmierna potliwość (nadpotliwość) dotyczy dotyczy stóp, dłoni i, w około 30-40% przypadków, pach. Ocenia się, że nawet 1% populacji cierpi na jedną z odmian nadmiernej potliwości. Dolegliwości zwykle pojawiają się w drugiej lub w trzeciej dekadzie życia.Pacjenci z tym problemem borykają się z poczuciem wstydu, zażenowania, co prowadzi w efekcie do ograniczeń w kontaktach społecznych.

Rewolucją w leczeniu nadpotliwości było wprowadzenie toksyny botulinowej (Botox, Dysport). Dzięki niej pacjenci odzyskują pewność siebie i poprawia się ich komfort życia.

Zabieg jest bezpieczny. Przy użyciu bardzo cienkiej igły, lekarz wstrzykuje mała objętość (0.1-0.2 ml) roztworu botuliny w 10-15 miejsc oddalonych od siebie o 1 cm,pokrywając równomiernie okolicę obu pach. Niekiedy korzysta się z barwnika, który umożliwia zidentyfikowanie tych miejsc, w których wydzielanie potu jest największe i które powinny być nakłuwane. Sesja leczenia trwa około 30 minut. Po wstrzyknięciu do skóry niewielkiej dawki, preparat blokuje działanie nerwów, które zaopatrują gruczoły wydzielania zewnętrznego. To zapobiega wydzielaniu przez nie potu. Efekt utrzymuje się przez kilka miesięcy.