Mezoterapia
Wideodermoskopia
 

Melasma (ostuda, chloasma) jest jednym z najczęstszych przebarwień,  występuje głównie u kobiet. Pojawiają się najczęściej po 30 roku życia. Przyczyny schorzenia nie są wpełni poznane. Są to przebarwienia nieregularne, ostro ograniczone brązowe plamy bez oznak zapalenia, umiejscowione na twarzy (czoło, policzki, wargi górne). Symetria ognisk sprawia, że przybiera ona wygląd maskowaty. Najczęstsza jest forma objawowa, występująca w czasie ciąży, podczas stosowania hormonalnych środków antykoncepcyjnych oraz w czasie zaburzeń endokrynologicznych (nadczynność tarczycy, choroby jajników). Wykwity nasilają się podczas intensywnej ekspozycji na UV (słońce, solarium)
 

Jednymi z najskuteczniejszymi zabiegami są Cosmelan i Dermamelan. Poza usuwaniem przebarwień działają rewitalizująco, odmładzający oraz regulują wydzielanie łoju. Lekarz dobierze optymalny zabieg. Zabiegi skaładają się z dwóch etapów, są bezbolesne Pierwszy wykonywany jest przez lekarza następne w domu przez pacjenta.

Zabieg może by być wykonywany o każdej porze roku, ale wymaga stosowania kremów z filtrem UV o wysokim wskaźniku protekcji, minimum SPF 30. Rezultaty widoczne są już tydzień po rozpoczęciu kuracji. Kondycja skóry znacznie się poprawia, a efekt depigmentacji obserwowany jest w zależności od typu skóry - u osób o jasnej karnacji (fototyp I i II) między 8 a 21 dniem, zaś przypadku ciemnej skóry (fototyp IV i V ) między 8 a 10 dniem. W 99% przypadków stopień nasilenia zabarwienia plam ulega redukcji o 95%. Pełen efekt jest widoczny po ok. 30 dniach.

 

liczne przebarwienia przed zabiegiem wyraźna poprawa po zabiegu cosmelan